توضیح دسترسی‌های اپلیکیشن مسافران اندروید اسنپ

توضیح دسترسی‌های اپلیکیشن مسافران اندروید اسنپ

با توجه به صحبت‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی در مورد اپلیکیشن اندروید مسافران اسنپ انجام می‌شود، بهتر دیدیم که در مورد دسترسی این اپ صحبت کنیم. در ویدیوی انتهای مطلب می‌توانید صحبت‌های دو نفر از اعضای تیم توسعه‌دهنده اندروید اسنپ را در مورد دسترسی‌های این اپلیکیشن ببینید.

به طور کلی اپلیکیشن اسنپ اجازه سه دسترسی حساس را از کاربران خود می‌خواهد:

دسترسی به موقعیت مکانی (Location): تیم توسعه اندروید ما اجازه دسترسی به موقعیت‌‌تان را می‌خواهد تا بتواند موقعیت دقیق شما را به کاربر راننده اعلام کند. به این ترتیب، شما و کاربر راننده در هر سفر ر احت‌تر می‌توانید یکدیگر را پیدا کنید.

دسترسی به فون (Phone): این دسترسی برای اجرای راحت و سریع کدهای USSD و شارژ از طریق آن‌ها به صورت اختیاری از شما گرفته می‌شود.

دسترسی به حساب کاربری اسنپ (Account Manager): تیم توسعه اندروید ما از دسترسی Get_Accounts استفاده می‌کند. گوگل از اندروید ۶ به بعد این دسترسی را زیرمجموعه Contacts قرار داده است. این سوتفاهم به وجود آمده که دسترسی به Contacts یعنی دسترسی به فهرست مخاطبان و شماره‌های کاربران؛ اما همانطور که گفتیم تیم توسعه اندروید از دسترسی به حساب کاربری اسنپ برای ذخیره استاندارد اطلاعات حساب اسنپ در گوشی کاربران استفاده می‌کند. برای مدیریت امن و استاندارد حساب کاربری اپلیکیشن مسافر اسنپ از مدیریت حساب کاربری سیستم‌عامل اندروید استفاده می‌شود.

برای اطمینان خاطر از عدم دسترسی اپلیکیشن اسنپ به سایر حساب‌های کاربری شما، باید بگوییم در سیستم‌عامل اندروید، زمانی که یک اپلیکیشن بخواهد به حساب کاربری اپلیکیشن دیگری روی گوشی یک کاربر دسترسی پیدا کند، این سیستم‌عامل کاربر خود را با ارسال یک پیغام از این موضوع مطلع می‌سازد.

ما اجازه این دسترسی‌ها را می‌خواهیم تا بتوانیم سرویس بهتری به شما ارائه دهیم. در اندروید ۶ به بعد می‌توانید این دسترسی‌ها را فعال یا غیرفعال کنید و در صورت غیرفعال‌سازی آنها، باز هم می‌توانید از اپلیکیشن اسنپ استفاده کنید.

در پایان گفتنی است که اسنپ به هیچ‌وجه به حافظه داخلی، گالری، فهرست مخاطبان، شماره تلفن‌ها، اطلاعات حساس و سایر اپلیکیشن‌های شما دسترسی ندارد.

اشتراک گذاری پست