با هتل SC و ویژگی‌های آن آشنا شوید؟

زمانی که به یک شهر یا کشور مسافرت می‌کنید، یکی از دغدغه‌های شما پیداکردن مکانی برای ماندن است. جایی مناسب که می‌تواند یک هتل یا اقامتگاه باشد.

مکانی برای استراحت که بتواند خستگی گشتن درون شهر را از تن بیرون کرده و شما را برای ادامه سفر آماده کند. برخی افراد به دنبال هتل‌های ارزان هستند و عده‌ای نیز هم اقامتگاه‌های لوکس را می‌پسندند.

خوشبختانه تعداد زیادی از این اماکن در اکثر شهر‌ها وجود دارد که هرکدام خدماتی مخصوص به خود را ارائه می‌دهند. این ویژگی‌ها باعث شده تا هرکدام نامی متفاوت را به خود بگیرند.

در این مطلب به سراغ هتل‌های SC رفتیم. مکانی که اغلب مسافران برای اقامت خود در شهر‌های مختلف به سراغ آن‌ها ‌می‌روند.

هتل SC چیست؟

نام هتل سلف کیترینگ Self Catering را کمتر از دیگر انواع آن شنیده‌ایم. البته بیشتر به اقامتگاه‌ها اختصاص‌داده‌شده و شباهتی با یک هتل ندارند.

این اقامتگاه‌ها می‌توانند یک‌خانه روستایی، کاروان، آپارتمان، ویلا یا خانه‌های معمولی باشند. در واقع زمانی که شما می‌خواهید مدت‌زمان کوتاهی در یک شهر بمانید، این اماکن برایتان مناسب است.

سلف کیترینگ به این معناست که تمام کار‌های مربوطه مانند پخت‌وپز، شست‌وشو، تمیزکردن اتاق‌ها و … به عهده خود شما بوده و خبری از سرویس‌هایی که در برخی از هتل‌ها دریافت می‌کنید، نخواهد بود. در واقع انگار شما یک واحد از یک آپارتمان را برای مدت‌زمان کوتاهی اجاره کرده‌اید.

SC در هتل به چه معناست؟

SC کوتاه شده عبارت Self Catering است. زمانی که این نام را در کنار هتل‌ها می‌بینید باید بدانید که به نوع خاصی از هتل اشاره می‌کند. سلف کترینگ به معنی وجود یک آشپزخانه در هتل است که تمامی ظروف آشپزی به همراه لوازم مورد نیازتان را در اختیار شما قرار می‌دهد.

هتل سلف کیترینگ برای چه کسانی مناسب است؟

هتل سلف کیترینگ

اینکه بخواهید یک هتل سلف کیترینگ را انتخاب کنید یا هتلی که تمام خدمات را به شما ارائه دهد، کاملا به نوع سفر شما و فعالیت‌هایی بستگی دارد که قرار است در آن سفر انجام دهید.

معمولا افرادی به سراغ هتل سلف کیترینگ می‌روند که به دنبال مکان‌های اقتصادی برای سفر خود هستند.

در این مدل از هتل‌ها دیگر نیازی به مراجعه به رستوران برای تهیه غذا نخواهد بود، بنابراین تنها کاری که باید انجام دهید، خرید خوراکی و مواد غذایی مورد نیازتان برای تهیه آنهاست.

همچنین به دلیل دریافت نکردن سرویس‌های مختلف معمولا هزینه مربوط به کارکنان نیز کم خواهد شد.

به‌علاوه برای افرادی مناسب است که تعداد نفراتشان در مسافرت بالا بوده و به دنبال مکانی هستند که بتوانند در کنار هم باشند.

ویژگی‌های هتل SC چیست؟

اقامتگاه‌هایی که با نام SC مشخص می‌شوند، معمولا به‌صورت منازل شخصی هستند. ویژگی‌های هتل SC با هتل‌هایی که خدمات خود را کامل به شما ارائه می‌دهند، متفاوت است. این ویژگی‌ها را در چند مورد مختلف خلاصه عنوان کرده‌ایم:

 1. در این هتل‌ها همه چیز به عهده خود شماست.
 2. حتی خرید وسایل لازم برای خوردوخوراک باید توسط خود شما انجام شود.
 3. مکانی که را به شما تحویل داده شده است را باید همان‌طور تمیز و مرتب تحویل دهید.
 4. تنوع و تعداد اتاق‌ها در هتل‌های سلف کترینگ بالاتر است. چرا که شما یک‌خانه یا ویلا را تحویل گرفته‌اید که مسلما اتاق‌های بیشتری را دارد. درصورتی‌که در یک هتل این ویژگی دیده نمی‌شود.
 5. تعداد کارکنان در هتل‌های SC کم است، چرا که نیازی به ارائه خدمات به میزان زیاد وجود ندارد.
 6. تمام وسایل مورد نیاز برای زندگی در اقامتگاه‌های سلف کترینگ وجود دارد. به‌عنوان‌مثال گاز و یخچال، قابلمه و ظروف مورد نیاز برای آشپزی که اجازه پخت‌وپز را به شما می‌دهد. معمولا در هتل‌های معمولی این ویژگی دیده نمی‌شود.
 7. این اقامتگاه‌ها ممکن است یک‌خانه روستایی باشند، یا یک ون، واحد آپارتمان، ویلا یا حتی یک‌خانه معمولی که در آن زندگی می‌کنید.
 8. تنوع بالایی از اقامتگاه‌های سلف کترینگ وجود دارد که می‌توانید در میان آن‌ها گزینه دلخواهتان را انتخاب کنید.
 9. هزینه‌ای که شما در قبال اقامت در یک هتل سلف کیترینگ پرداخت می‌کنید، بسیار کمتر از هتل‌های دیگر است.
 10. در این نوع از هتل‌ها می‌توانید هر زمان که بخواهید ناهار، شام یا صبحانه را تهیه کرده و نیازی به رعایت برنامه غذایی هتل نخواهید داشت.
 11. اگر به زندگی در طبیعت و هیجانات آن علاقه دارید می‌توانید به سراغ یک‌خانه روستایی بروید که در دسته هتل‌های SC قرار می‌گیرند.
 12. اگر یک اقامتگاه، آپارتمان یا ویلا را برای ماندن اجاره کنید، می‌توانید مهمانان خود را به آنجا دعوت کنید.
 13. در اقامتگاه‌های SC می‌توانید با تعداد نفرات بیشتری تنها در یک‌خانه بمانید. این ویژگی در هتل‌های دیگر دیده نمی‌شود.
 14. برخی از ویلا‌هایی که در دسته SC قرار می‌گیرند، خدمات بیشتری مانند استخر را نیز در اختیار شما قرار می‌دهند.
 15. اگر یک ویلا را انتخاب کنید، می‌توانید غذا‌های کبابی را نیز به‌راحتی در حیاط آن تهیه کنید.

سخن پایانی

با وجود مواردی که در بالا عنوان شد، اکنون به‌راحتی می‌توانید متوجه شوید که SC در هتل به چه معناست.

اگر به دنبال مکانی می‌گردید که همه چیز مانند منزل خودتان در اختیارتان باشد، مطمئنا گزینه خوبی برای شما خواهد بود.

اما اگر به دنبال یک مکان تفریحی می‌گردید که همه خدمات به‌وسیله کارکنان به شما ارائه شود، سلف کترینگ را از ذهن خود دور کنید.

اما درهرصورت اقتصادی‌ترین گزینه پیش روی شما برای کاهش هزینه‌های سفر همین هتل‌هاست. برای رزرو این هتل‌ها می‌توانید از خدمات سرویس رزرو هتل اسنپ استفاده کنید. همچنین اگر تجربه‌ای از اقامت در آن‌ها دارید، با ما به اشتراک بگذارید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.