آشنایی با هتل‌های بیمارستانی + لیست هتل‌های بیمارستانی ایران

هتل های بیمارستانی

اگر تا به حال نام هتل بیمارستانی را شنیده باشید، احتمالا از خود پرسیده‌اید که آیا با یک هتل روبرو هستیم که شبیه به بیمارستان طراحی شده یا بیمارستانی با امکانات هتل را داریم؟

در پاسخ به این پرسش که هتل بیمارستانی چیست؛ در واقع باید بگوییم بیمارستانی با امکانات یک هتل چند ستاره را داریم که اقامت در آن برای بیمار و همراهان آن بسیار راحت‌تر از چیزی خواهد بود که در بیمارستان‌های معمولی اتفاق می‌افتد.

در ادامه با ما همراه باشید تا در این باره بیشتر بدانیم و هتل‌های بیمارستانی در ایران را معرفی کنیم.

هتل بیمارستانی چیست؟

هتل بیمارستانی چیست

این بیمارستان‌ها، در واقع یک شکل ترکیبی از آن چه از یک بیمارستان انتظار داریم با خدمات یک هتل چهار ستاره هستند.

حضور دستگاه‌ها و تجهیزات پزشکی از یک سو و همین طور خدمات رفاهی و حال و هوای یک هتل مجهز از سویی دیگر، باعث خواهد شد تا بیمار و خانواده همراه وی، احساس رفاه و راحتی بیشتری کرده و دوران بیماری یا نقاهت را با روحیه بهتری پشت سر بگذارند.

چیزی که در نهایت به بهبودی بیمار کمک بیشتری کرده و باعث می‌شود تا سریع‌تر مراحل درمانی را طی کند.

این هتل بیمارستان‌ها به ویژه برای دوران نقاهت یا بیمارانی که قرار است دوره طولانی‌تری را در بیمارستان بستری باشند، بسیار عالی محسوب شده و موقعیت فوق‌العاده‌ای برای سپری کردن راحت‌تر دوران بیماری و نقاهت هستند.

امکانات هتل‌های بیمارستانی

از جمله امکانات این اقامتگاه‌های بیمارستانی، می‌توان به تجهیزات موجود در سوئیت‌ها که غالبا شامل تلویزیون، سیستم سرمایشی و گرمایشی مجهز، سیستم تهویه مطبوع، مبلمان، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی، حمام، تلفن، مینی بار و … هستند؛ اشاره کرد.

البته به جز این، به طور کلی وضعیت دکوراسیون سوئیت‌ها و اتاق‌ها نیز شباهت زیادی با چیزی که از بیمارستان‌ها می‌بینیم، نداشته و به خوبی حال و هوای یک هتل را تداعی می‌کنند. چیزی که باعث می‌شود بیمار کمتر احساس حضور در فضای بیمارستانی را کرده و برای او روحیه بخش باشد.

امکانات کلی نیز شامل پارکینگ، رستوران، کافی شاپ، سونا، جکوزی، آشپزخانه اختصاصی، دستگاه خودپرداز، باشگاه ورزشی، سالن زیبایی و … است که البته در اقامتگاه‌های بیمارستانی مختلف، ممکن است کم یا زیاد و متفاوت باشند.

مزایای اقامت در هتل‌های بیمارستانی

اقامت در هتل بیمارستانی

از جمله مزایای اقامت در این هتل‌های بیمارستانی، می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

  1. اقامت در یک محیط با سطح رفاهی بالا که باعث روحیه بخشیدن به بیمار و همراهان وی و راحت‌تر سپری کردن دوران بیماری و نقاهت خواهد شد.
  2. دسترسی عالی به خدمات پزشکی که معمولا در این هتل بیمارستان‌ها در سطح بالایی عرضه شده و تیم پزشکی همیشه در بیمارستان حضور دارند.
  3. رفاه تیم پزشکی و درمان که باعث می‌شود تا با قدرت و نیروی بیشتر و بالاتری به درمان و رسیدگی به بیمار پرداخته و کمتر شاهد خستگی آن‌ها باشیم. اگر چه نمی‌توان هیچ خدشه‌ای بر روحیه و توان رسیدگی پزشکان و پرستاران در بیمارستان‌های معمولی، خصوصی و دولتی نیز وارد کرد و تنها این مورد را باید بابت رسیدگی و شرایط بهتر تیم پزشکی در هتل بیمارستان‌ها، عنوان کرد.
  4. فضای آرام و آرامش بخش در هتل بیمارستان‌ها که برای بیمار و همراهان وی به مراتب بهتر بوده و کمک می‌کند تا در آسایش بیشتری قرار داشته باشند.
  5. سرعت بخشیدن به فرایند درمانی که با توجه به امکانات هتل بیمارستان‌ها و همین طور شرایط بهینه آن‌ها، محقق خواهد شد. تجربه و تحقیقات حاکی از آن است که بیماران با داشتن مراحل طولانی درمان در هتل‌های بیمارستانی، پاسخگویی به مراتب بهتری به درمان داشته و روحیه بالاتری را از خود نشان می‌دهند.

هتل‌های بیمارستانی در ایران

در ایران متأسفانه آن قدر‌ها از این نوع هتل‌ها نداریم و تنها چند تایی در شهر تهران وجود دارند. از جمله هتل‌های بیمارستانی در ایران، می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

هتل بیمارستانی هلال در تهران

هتل بیمارستان هلال

این هتل بیمارستانی در سال ۱۳۹۳ در محله تهرانپارس افتتاح شد. ساختمان آن سه طبقه بوده و در مجموع ۳۸ سوئیت را در خود جای داده است. در این هتل خدمات بیمارستانی شامل چشم پزشکی، بینایی سنجی، دندانپزشکی، پوست، مو، لیزر، آزمایشگاهی، رادیولوژی و … عرضه می‌شود.

از جمله امکانات هتل هلال تهران می‌توان به صندوق امانات، تلفن، تلویزیون، اینترنت وای فای، خدمات ۲۴ ساعته روم سرویس، روف گاردن، ماهواره، سیستم ضدحریق و … اشاره کرد. همین طور یک رستوران و کافی شاپ نیز در این بیمارستان هتلی قرار دارند.

هتل بیمارستان مجتمع قلب تهران

هتل بیمارستان قلب تهران

در بخش غربی بیمارستان قلب و عروق شهید رجایی، هتل بیمارستانی قلب تهران با خدمات یک هتل چند ستاره قرار دارد.

در این هتل که ۷۰ سوئیت مجهز دارد، امکانات سطح بالایی از جمله تلویزیون، سیستم گرمایشی و سرمایشی مجهز، مینی بار، مبلمان، سرویس بهداشتی ایرانی و سرویس بهداشتی فرنگی، حمام و … قرار دارد. همین طور رستوران و کافی شاپ آن فوق‌العاده بوده و منوی غذایی عالی ارائه می‌کند.

هتل بیمارستانی گاندی

هتل بیمارستان گاندی

به جرأت باید گفت که بیمارستان هتلی گاندی، مشهورترین از این نوع بیمارستان‌ها در سراسر کشور است و امکانات آن در مقایسه با امکانات دیگر موارد مشابه، برتر محسوب می‌شود.

اینجا خدمات پزشکی شامل خدمات قلب، جراحی، جراحی اعصاب، زنان، IVF، پوست و مو، سلول درمانی، پزشکی هسته‌ای، سی تی اسکن، MRI و … عرضه می‌شود. تمامی اتاق‌ها کاملا مجهز بوده و مجموعه نیز دارای رستوران، مسجد، باشگاه ورزشی، کافی شاپ، بانک، پارکینگ و … است.

چه زمانی اقامت در هتل بیمارستانی توصیه می‌شود؟

به طور معمول اگر روحیه شما برای حضور در بیمارستان ضعیف بوده و بستری شدن باعث افت روحیه‌تان می‌شود، اقامت در هتل‌های بیمارستانی در دوران درمان یا نقاهت، گزینه جایگزین مناسبی خواهد بود.

همین طور اگر قرار است دوره نقاهت یا درمان طولانی را پشت سر بگذارید، اقامت در هتل‌های بیمارستانی گزینه‌ای عالی محسوب می‌شود. برای دریافت مشاوره پزشکی می‌توانید از سرویس پزشک و مشاور اسنپ استفاده کنید. شما چه نظری در این باره دارید؟

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.