نکات ایمنی در هتل و راه‌های افزایش امنیت

احتمالا تابه‌حال آن‌قدرها به موضوع ایمنی در هتل فکر نکرده و جوانب مختلف آن را نسنجیده باشید.

بر خلاف تصور شما اما جالب است بدانید که روش‌های مختلفی برای افزایش ایمنی در اتاق هتل وجود دارد و با رعایت نکات ایمنی در هتل، می‌توانید به‌راحتی شرایط بهتری را به لحاظ امنیت در هتل محل اقامت خود تجربه کنید.

در ادامه با ما همراه باشید تا در این باره اطلاعات بیشتری را مرور کنیم و ببینیم این نکات کدام‌اند.

افزایش امنیت در هتل

برای آن که بتوانید افزایش ایمنی در اتاق هتل محل اقامت خود را به‌خوبی برقرار کرده و اقامتی بدون مشکل یا حتی کمترین استرس را تجربه کنید؛ این نکات را در نظر داشته باشید:

در رزرو هتل دقت کنید

اتاق هتل

در زمان رزرو هتل، به وضعیت ساختمان هتل، قدیمی یا نوساز بودن آن؛ توجه کافی داشته باشید. به این صورت می‌توانید از ایمنی کامل ساختمان هتل در صورت بروز حوادث مختلف طبیعی چون سیل، زلزله و … از امنیت خود اطمینان خاطر داشته باشید.

در خصوص کادر حراست هتل تحقیق کنید

این موضوع به‌ویژه زمانی که سفر خارجی پیش روی خود دارید، اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت. حتما پرس‌وجو کنید که هتل مورد نظر شما، دارای کادر حراست بوده و از این لحاظ در شرایط خوبی قرار داشته باشد.

به این شکل اگر در شهری که میزان امنیت کمتری دارد، سفر و اقامتی را تجربه می‌کنید؛ نگرانی ازاین‌حیث نخواهید داشت.

همیشه شماره تماس‌های ضروری را بدانید

جهت افزایش امنیت در هتل، حتما شماره تماس‌های ضروری پلیس، اورژانس، آتش‌نشانی، فوریت‌های اجتماعی و … مربوط به آن شهر و کشور مقصد سفر خود را دانسته و در گوشی موبایل خود ذخیره کنید تا در صورت نیاز، امکان برقراری سریع تماس برای شما وجود داشته باشد.

اقدامات فردی و نکات ایمنی در هتل

کارت قفل در هتل

اما پس از ورود به هتل و اتاق یا سوئیت محل اقامت خود نیز این موارد را به‌خاطر داشته باشید و تک‌تک آن‌ها را برای افزایش امنیت در اتاق هتل، اجرا کنید.

  1. حتما پس از ورود به اتاق یا سوئیت، درب را بسته و آن را قفل نگاه دارید. درصورتی‌که مشاهده کردید قفل درب اتاق یا حتی قفل پنجره‌ها، مشکل و ایرادی دارند؛ حتما از کادر هتل بخواهید که نسبت به تعمیر آن‌ها اقدام کرده یا در غیر این صورت اتاق محل اقامت شما را تعویض کنند.
  2. در جهت حفظ و افزایش امنیت در هتل، اگر پنجره‌های هتل حفاظ خوبی ندارند، حتما تاکید داشته باشید که اتاق شما در طبقه‌ای بافاصله منطقی از همکف و پشت‌بام باشد تا ریسک وارد شدن کسی از پنجره‌ها به داخل، شما را تهدید نکند.
  3. حتما پلکان خروج اضطراری، محل قرار گرفتن آسانسور‌ها و دیگر مسیر‌های رفت‌وآمد در هتل را به‌خوبی شناسایی کرده و درباره آن‌ها، اطلاعات دقیقی برای شرایط خاص داشته باشید.
  4. اجازه ندهید که شماره اتاق محل اقامت شما توسط پذیرش هتل، با صدای بلند اعلام شده و سایر افراد حاضر در آن جا (غیر از کادر پذیرش)، در مورد آن اطلاع یابند. درصورتی‌که این اتفاق افتاد، حتما درخواست تغییر و تعویض اتاق خود را بدهید. در نظر داشته باشید که این حق شما محسوب می‌شود و پذیرش هتل باید آن را بپذیرد.
  5. به‌هیچ‌عنوان درب اتاق را به روی افراد ناشناس باز نکرده و اگر در مورد این که آیا پشت درب اتاق، خدمه هتل درخواست ورود دارد یا خیر نیز شک دارید؛ با پذیرش تماس گرفته و دراین‌خصوص اطمینان خاطر حاصل کنید.
  6. حتما اشیای گران‌قیمت خود را به صندوق امانات هتل بسپارید یا از گاوصندوق داخل اتاق استفاده کنید.
  7. همیشه کفش‌ها، کیف مدارک، پول و لباس‌هایتان را جایی دم دست بگذارید که در صورت نیاز امکان خروج سریع از اتاق برای شما وجود داشته باشد.
  8. حتما برای چمدان‌های خود از قفل هوشمند یا هر شکل قفل دیگری استفاده کنید تا در زمان خروج از اتاق محل اقامت خود در هتل، هیچ‌گونه ریسکی وجود نداشته باشد.

شما چه پیشنهادی برای نکات ایمنی در هتل دارید؟

به جز مواردی که در بالا مطرح شد؛ شما چه موارد دیگری را برای افزایش ایمنی در اتاق هتل اضافه می‌کنید که در بالا به آن‌ها اشاره نشده باشد؟

این موارد را با ما و دیگر کاربران وب‌سایت به اشتراک بگذارید. همین‌طور پیشنهاد می‌کنیم که برای رزرو هتل، از سرویس رزرو هتل اسنپ استفاده کرده و به این شکل اطلاعات کاملی در خصوص هتل‌های موردنظر خود به دست بیاورید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *