واحد F&B هتل چیست و چه کاربردی دارد؟

واحد F&B هتل

معنی واحد F&B در هتل چیست؟ واحد F&B یک اصطلاح در میان دیگر اصلاحات در صنعت هتل‌داری است. این دو حرف مخفف دوکلمه انگلیسی food و beverage بوده که به ترتیب به معنای غذا و نوشیدنی هستند. اگر تاکنون در سفر‌های خود هتل را محلی برای اقامت خود در نظر گرفته‌اید، پس ممکن است این اصطلاح را شنیده باشید. اگر معنای واحد F&B در هتل را نمی‌دانید و برای شما ناآشنا است، در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا با این اصطلاح آشنا شوید.

معنای واحد F&B در هتل چیست؟

معنی واحد F&B در هتل چیست؟

همان‌طور که گفته شد این دو حرف مخفف دوکلمه هستند که به معنای غذا و نوشیدنی است. نوع و کیفیت و قیمت غذا برای هر مسافری که می‌خواهد در هر هتلی اقامت داشته باشد، از درجه بالایی برخوردار بوده و برای آن‌ها بسیار حائز اهمیت است. از این روی در زمان رزرو هتل داخلی یا رزرو هتل خارجی، باید حتما به این واحد نیز توجه داشته و در خصوص آن تحقیقات درستی به عمل بیاورید. این به شما کمک خواهد کرد تا هتلی بهتر برای اقامت انتخاب کرده و از مزایای آن لذت بیشتری ببرید.

واحد F&B هتل

هر هتل به یک فضایی جهت سرو و پذیرایی و تهیه غذا و نوشیدنی نیاز دارد. همان‌طور که محل اقامت هتل یک محل درآمدزایی هنگفت است، رستوران آن هم منبعی برای درآمدزایی بیش‌تر آن هتل محسوب می‌شود. می‌توان گفت هرچه در هتل که مرتبط با خوردن و آشامیدن است، زیر نظر این واحد بوده و توسط افراد و به‌ویژه مدیر این واحد اداره می‌شود.

از جمله واحد‌هایی که در هتل به پذیرایی و غذا و نوشیدنی می‌پردازند می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

۱. آشپزخانه هتل

آشپزخانه هتل

این آشپزخانه‌ها در هتل، مکان و فضایی پیشرفته و بزرگ هستند و تعداد تجهیزات بسیار و مجهزی در این فضا به‌کاررفته است. همچنین آشپز‌هایی که در آن جا کار می‌کنند، افرادی باسابقه و ماهر در کار خود هستند. آشپزخانه هتل، بخش بسیار مهمی از آن است که حتما باید بسیار حرفه‌ای اداره شده و تمام جزئیات در آن، در بهترین شرایط قرار داشته باشد.

۲. رستوران هتل

رستوران‌های مخصوص هتل شامل افرادی بوده که در آن جا کار می‌کنند و وظایف آن‌ها ارائه بهترین و باکیفیت‌ترین غذا‌ها و نوشیدنی‌ها به مهمانان هتل است. همچنین این رستوران‌ها و وسایلی که با آن‌ها تجهیز شده‌اند، همگی سطح بالایی از کیفیت را برخوردار هستند.

۳. کافی‌شاپ‌ها و چای‌خانه‌ها

کافه رستوران هتل

کافی‌شاپ‌ها و چای‌خانه‌های مختلفی ممکن است در نزدیکی هتل یا در هتل قرار داشته باشند. مسئول F&B به مهمانان هتل‌ها جهت رفتن به این مکان‌ها نیز پیشنهاد داده و راهنمایی می‌کند. این مسئله به شما کمک خواهد کرد تا اطلاعات بهتری در خصوص مراکز و مکان‌هایی که برای صرف وعده‌های غذایی، نوشیدنی‌ها و … وجود دارد، کسب کنید. به‌ویژه زمانی که به یک شهر جدید و متفاوت سفر می‌کنید، بسیار برای شما کمک‌کننده خواهد بود.

۴. روم سرویس

روم سرویس‌ها شامل خدماتی می‌شوند که افراد می‌توانند از آن با پرداخت هزینه بیشتر استفاده کنند. به‌این‌ترتیب می‌توانند از خدمات رفاهی و کیفی بالاتری برخوردار شوند. این در زمانی که تصمیم به رزرو هتل دارید، از اهمیت زیادی برخوردار بوده و باید حتما نسبت به آن بررسی کافی داشته باشید. این خدمات به مسافران فرصت آن را خواهند داد تا در طول اقامت در هتل، رفاه بیشتری را تجربه کنند.

اهمیت واحد F&B هتل در زمان رزرو اقامتگاه

در نهایت باید بگوییم واحد F&B هتل از اهمیت بسیاری در صنعت هتل‌داری برخوردار است. زیرا می‌توان گفت یکی از مهم‌ترین واحد‌هایی است که در هتل‌ها به ارائه خدمات می‌پردازند. همچنین اکثر مهمان‌هایی که برای اقامت هتل را انتخاب می‌کنند، دغدغه اصلی آن‌ها این است که آن مکان از نظر کیفیت غذا و نوشیدنی و برخورد پرسنل در سطح بالایی باشد. از این روی در زمان رزرو هتل از پلتفرم‌هایی چون سرویس رزرو هتل اسنپ، حتما به این بخش از خدمات و سرویس هتل توجه داشته باشید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.