معرفی کامل روم سرویس هتل + توضیح فرایند و خدمات

کلمه روم سرویس یکی از اصطلاحاتی است که بیشتر در هتل‌های سطح بالا استفاده شده و این خدمت به مسافران عرضه می‌شود.

اگر با این کلمه آشنایی ندارید پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا با شناخت روم سرویس و ابعاد خدمات آن، تجربه اقامت بهتری را در هتل مورد نظرتان داشته باشید.

روم سرویس هتل چیست؟

معنی روم سرویس هتل چیست؟ روم سرویس اتاق به معنای خدمات‌دهی درون اتاق‌های هتل بوده که شامل تحویل غذا و نوشیدنی جلوی درب اتاق شما می‌شود.

روم سرویس باعث می‌شود که مسافران جلوی درب اتاق، سفارش‌های خود اعم از نوشیدنی و غذا را تحویل بگیرند و به‌راحتی آن را درون اتاق میل کنند.

هر هتل در هر کشور و منطقه‌ای روم سرویس مخصوص به خود را دارد و همه روم سرویس‌ها یکی نیستند، اما همه آن‌ها یک اصل دارند و آن هم رساندن غذا درب اتاق هتل است.

روم سرویس در هتل‌های خوب و لوکس مانند هتل‌های سه ستاره به بالا کاربرد دارد. پس در یک هتل دو ستاره یا یک متل انتظار تحویل غذا و نوشیدنی جلوی درب اتاقتان را نداشته باشید.

روم سرویس یکی از خدمات محبوب مسافران در دنیای هتلداری است که امروزه تغییرات زیادی داشته است.

فرایند دریافت غذا در روم سرویس

hotel room service فرایندی مانند سفارش غذا از رستوران یا فست‌فودی توسط شما را شامل می‌شود. به‌این‌ترتیب که شما با تلفن غذای مورد نظرتان را سفارش می‌دهید و سفارش شما به آشپزخانه ارجاع می‌شود.

مسئولان آشپزخانه آن غذا را تهیه کرده و مسئول روم سرویس آن را روی میز چرخ‌دار درب اتاق به شما تحویل می‌دهند و شما مبلغ را پرداخت کرده و غذا را تحویل گرفته و میل می‌کنید.

به طور معمول قیمت غذا‌های روم سرویس بالاتر از قیمت غذا‌هایی است که شما در رستوران هتل میل می‌فرمایید، این هم به دلیل آسانی و سهولت دریافت غذا برای شما است.

بعضی هتل‌ها روم سرویس ۲۴ ساعته دارند و بعضی‌ها فقط آخر شب سرویس‌دهی دارند. روم سرویس‌ها منوی محدودی دارند که شما از بین آیتم‌های آن منو می‌توانید دست به انتخاب بزنید.

hotel room service روش‌های نوینی برای کمک به محیط‌زیست ایجاد کرده‌اند و سعی بر این دارند که از ظروف پلاستیکی و یک‌بارمصرف استفاده نکنند. به‌تازگی روم سرویس‌ها غذا‌های سبک هم داخل منو خود اضافه کرده‌اند تا آن‌هایی که می‌خواهند میان وعده میل کنند یا آخر شب با شکم پر به رختخواب نروند بتوانند یک غذای سبک میل کنند.

در بسیاری از هتل‌ها روش قدیمی زنگ زدن دیگر وجود ندارد و شما می‌توانید با استفاده از اپلیکیشن مخصوص هتل غذای مورد نظرتان را سفارش دهید و از تزئین زیبا و خلاقانه غذا‌ها لذت ببرید. روم سرویس در هتل‌های بزرگ‌تر ممکن است

برای کسانی که در اتاق‌های طبقات پایین‌تر ساکن هستند، کیفیت بیشتری داشته باشند، به دلیل اینکه تا غذا به طبقات بالا برسد ممکن است سرد شده و کیفیت لازم را نداشته باشد.

انواع روم سرویس‌ها

در ادامه شما را با انواع مختلف hotel room service آشنا می‌کنیم:

روم سرویس متمرکز

در این نوع از روم سرویس‌ها یک تیم غذای سفارش داده شده را تهیه می‌کند و یک تیم سفارش‌ها را سریعا به درب اتاق‌ها منتقل می‌کنند.

هدف روم سرویس متمرکز ارائه سفارشات در سریع‌ترین زمان ممکن است به طوری که غذا تازه و خوشمزه بماند، این نوع روم سرویس بسیار گران و البته سریع است.

روم سرویس غیرمتمرکز

در این نوع از روم سرویس‌ها زمان تحویل غذا به طول خواهند انجامید، اما کیفیت غذا به‌مراتب خوب است. در این نوع روم سرویس هتل یک آشپزخانه جدا از آشپزخانه اصلی دارد و کارکنان هنگام سفارش، آن را به انبار و آشپزخانه اطلاع می‌دهند تا در بهترین شکل سفارش شما حاضر شود.

مزایا و معایب روم سرویس

از مزایای این سرویس خدماتی می‌توان به‌راحتی دریافت غذا برای مهمانانی که کودک و نوزاد دارند اشاره کرد و همچنین وجود امنیت و آرامش هنگام میل کردن غذا و کاهش اسراف!

از معایب روم سرویس هم می‌توان به این موضوع اشاره کرد که میهمانان دیگر علاقه‌ای به میل غذا‌های محلی منطقه‌ای که به آن سفرکرده‌اند، نخواهند داشت.

ضمن آنکه غذا‌های روم سرویس معمولا بسیار گران هستند و ممکن است هنگام آوردنش سرد شود.

مینی بار در روم سرویس

یکی از خدمات هتل‌ها مینی بار است، مینی بار یک یخچال کوچک است که پر شده از انواع تنقلات، شکلات و خوراکی‌ها، این یخچال در اختیار مسافران وی آی پی قرار می‌گیرد. مینی بار بین مسافران بسیار جذاب و محبوب است و اغلب در اقامت بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد.

اهمیت برخورداری هتل از خدمات روم سرویس

روم سرویس‌ها از زمان پیدایش هتل‌ها وجود داشته و به دلیل استقبال بالا تغییرات بهتری هم در خود ایجاد کرده‌اند و در حال ارتقا هستند.

حالا که با معنی روم سرویس هتل آشنا شده‌اید، پیشنهاد می‌شود هنگام انتخاب و رزرو یک هتل از این آیتم جذاب استفاده کنید.

به طور مثال با رزرو هتل از سرویس رزرو هتل اسنپ، می‌توانید امکانات مختلف هتل‌ها را بررسی کرده و اقامتگاهی را انتخاب کنید که دارای این سرویس خدمات کامل باشد.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.