چک این و چک اوت در هتل چیست؟

پذیرش هتل

چک این و چک اوت در هتل‌ها، دو اصطلاح بسیار رایج هستند که در صنعت هتلداری مورد استفاده قرار داشته و مسافران در مراجعه به هتل و حتی در زمان رزرو هتل، باید در خصوص این موارد اطلاعات کافی داشته باشند.

قوانین مربوط به Check in یا Check out در هتل‌ها تا حدودی ممکن است متفاوت بوده و زمان آن‌ها نیز تفاوت‌هایی داشته باشند. در ادامه با ما همراه باشید تا نگاهی به این مفاهیم بیندازیم.

چک این و چک اوت در هتل

چک این و چک اوت در هتل

این دو عبارت در اصل به معنای ورود مسافر به هتل و خروج از آن است که زمان آن در هتل‌ها تعیین شده و تابع قوانین مخصوص به خود است.

چک این در هتل چیست؟

علامت چک این هتل

چک این در هتل به معنی واردشدن مسافر به هتل است و به زمانی گفته می‌شود که اتاق به مسافر تحویل داده شده و پذیرش انجام می‌گیرد.

به طور مثال بیشتر هتل‌ها ساعت ۲ بعدازظهر را به‌عنوان ساعت تحویل اتاق در نظر گرفته و اگر شما زودتر از این زمان در محل هتل حضور پیدا کنید؛ در شرایط معمولی باید تا ساعت ۲ در لابی منتظر باشید.

این موضوع و ساعت مشخص شده آن، از پیش در زمان رزرو هتل مشخص بوده و اگر برای رزرو هتل از طریق سرویس رزرو هتل اسنپ اقدام کنید، به‌راحتی در اطلاعات مربوط به هتل، ساعت تحویل اتاق را مشاهده خواهید کرد.

به این شکل فرصت آن را خواهید داشت که زمان سفر خود و رسیدن به محل هتل را با ساعت Check in؛ در یک تناسب خوب قرار دهید.

چک اوت هتل چیست؟

چک اوت هتل

چک اوت در هتل چیست؟ Check out نیز به زمان خروج مسافر از هتل گفته می‌شود. به این صورت قوانینی وجود دارد که مطابق با آن‌ها، باید اتاق یا سوئیت خود را در ساعت مشخصی تحویل داده و از هتل خارج شوید.

بدیهی است که در صورت تحویل دیرتر اتاق، مشمول پرداخت جریمه و هزینه بابت آن خواهید شد.

در بیشتر هتل‌ها، زمان چک اوت هتل، ساعت ۱۲ ظهر در نظر گرفته شده است. البته ممکن است در برخی از هتل‌ها، این زمان متفاوت باشد و توصیه می‌کنیم که حتما پیش از رزرو هتل مدنظر خود، این زمان را بررسی کنید تا تناسب خوبی با زمان بلیط بازگشت شما داشته باشد.

نکته: لازم به توضیح است که خدمات خانه‌داری و نظافت اتاق‌ها و تعویض ملحفه‌ها، تجهیزات بهداشتی و … همگی در این فاصله زمانی بین چک این و چک اوت اتاق‌ها و سوئیت‌ها انجام خواهد شد.

امکان تغییر زمان چک این و چک اوت هتل

درصورتی‌که به هر ترتیبی نیاز به تغییر در زمان Check in و Check out هتل داشته باشید؛ می‌توانید با هماهنگی لازم با پذیرش و پرداخت مبلغ شارژ اضافه؛ تا حدودی این ساعت را جابه‌جا کنید.

با توجه‌ به مشکلات هماهنگی و پرداخت مبلغ اضافه، پیشنهاد می‌شود که از پیش هماهنگی لازم برای ورود به اتاق در ساعت مشخص و تعیین شده و تحویل اتاق و خروج از آن، در زمان لازم، انجام دهید تا ضرورتی به جابه‌جایی این ساعت‌ها نباشد.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *