توصیه‌های بهداشتی هنگام استفاده از اسنپ

کرونا این روزها در صدر اخبار و در بسیاری موارد هم شایعات قرار دارد، اما چیزی که مسلم است این است که با رعایت بهداشت و جدی گرفتن توصیه‌ها می‌توانیم از شیوع بیماری جلوگیری کنیم. هنگام استفاده از اسنپ برای پیشگیری از کرونا لازم است ضمن رعایت نکات بهداشت فردی توصیه‌های زیر را جدی بگیریم:
۱.پیش از سوار شدن و پس از پیاده شدن از خودرو دست‌هایمان را با آب و صابون یا ژل ضدعفونی کننده حاوی الکل تمیز کنیم تا خطر ابتلا و گسترش ویروس را کاهش دهیم. همچنین می‌توانیم برای تماس با دستگیره‌های خودرو از دستمال استفاده کنیم و دستمال استفاده شده را پس از پایان سفر در یک سطل زباله در دار بیندازیم. فراموش نکنیم که از تماس دست آلوده با چشم‌ها، بینی و دهان خود به طور جدی اجتناب کنیم.
۲.هنگام خروج از خانه حتما ماسک بزنیم. همچنین هنگام سرفه یا عطسه جلوی دهان و بینی خود را با دستمال یا آرنج بگیریم. دستمال استفاده شده را در سطل زباله در دار بیندازیم.
۳.برای داشتن سفری امن‌تر در صندلی عقب بنشینیم.
۴.از تماس نزدیک با کسانی که علایم سرماخوردگی یا آنفلونزا دارند بپرهیزیم. همچنین از ترددهای غیر ضروری در اماکن شلوغ هم تا حد ممکن خودداری کنیم.
۵.تا حد امکان از پرداخت‌های آنلاین استفاده کنیم. اسکناس‌ها همیشه منشا آلودگی‌های باکتریایی بوده‌اند در این شرایط بهتر است تا جاییکه می‌توانیم از پرداخت آنلاین استفاده کنیم. همچنین در صورت لزوم هنگام استفاده از دستگاه‌های خودپرداز باید موارد احتیاطی مانند شستشوی دست با آب و صابون و ضدعفونی کردن آن را پس از کار با دستگاه رعایت کنیم.
این توصیه‌ها را می‌توانید در ویدیوی زیر مشاهده کنید: