توصیه‌های بهداشتی هنگام استفاده از اسنپ

کرونا این روزها در صدر اخبار و در بسیاری موارد هم شایعات قرار دارد، اما چیزی که مسلم است این است که با رعایت بهداشت و جدی گرفتن توصیه‌ها می‌توانیم از شیوع بیماری جلوگیری کنیم. هنگام استفاده از اسنپ برای پیشگیری از کرونا لازم است ضمن رعایت نکات بهداشت فردی توصیه‌های زیر را جدی بگیریم:

۱. در صورت ابتلا به کرونا و یا مشاهده علائم آن (مطالعه علائم در سایت سازمان جهانی بهداشت) از درخواست سفر خودداری کنیم و تا بهبودی کامل در قرنطینه بمانیم.

۲. برای حفظ سلامتی خود و راننده لازم است که در سفرهای اسنپی حتما ماسک بزنیم. بنابراین قبل از سوار شدن ماسک را به شکل صحیح( نحوه استفاده از ماسک را در سایت سازمان جهانی بهداشت بخوانید ) به صورت خود بزنیم و در تمام طول سفر آن را بر روی صورت نگه داریم. همچنین هنگام سرفه یا عطسه جلوی دهان و بینی خود را با دستمال یا آرنج بگیریم. دستمال استفاده شده را حتما هنگام پیاده شدن همراه خود ببریم و در سطل زباله در دار بیندازیم.

۳. پیش از سوار شدن و پس از پیاده شدن از خودرو دست‌هایمان را با آب و صابون یا ژل ضدعفونی کننده حاوی الکل تمیز کنیم تا خطر ابتلا و گسترش ویروس را کاهش دهیم. همچنین از تماس دست آلوده با چشم‌ها، بینی و دهان خود به طور جدی اجتناب کنیم.

۴. برای داشتن سفری امن‌تر حتما در صندلی عقب بنشینیم. همچنین فراموش نکنیم که دست دادن ممنوع است؛ حتی برای شما دوست عزیز!

۵. از تماس نزدیک با کسانی که علائم سرماخوردگی یا آنفلونزا دارند بپرهیزیم و از ترددهای غیر ضروری در اماکن شلوغ هم تا حد ممکن خودداری کنیم.

۶. تا حد ممکن از پرداخت‌های آنلاین استفاده کنیم. اسکناس‌ها همیشه منشا آلودگی‌های باکتریایی بوده‌اند در این شرایط بهتر است تا جاییکه می‌توانیم از پرداخت آنلاین استفاده کنیم. همچنین در صورت لزوم هنگام استفاده از دستگاه‌های خودپرداز باید موارد احتیاطی مانند شستشوی دست با آب و صابون و ضدعفونی کردن آن را پس از کار با دستگاه رعایت کنیم.

۷. تا حد امکان با بازگذاشتن پنجره از گردش هوای ماشین اطمینان حاصل کنیم.

این توصیه‌ها را می‌توانید در ویدیوی زیر مشاهده کنید: