هتل فولبرد و هافبرد چیست؟ (معرفی سطح خدمات)

تفاوت خدمات در هتل فولبرد و هافبرد

زمانی که برای رزرو یک هتل اقدام می‌کنید، گزینه‌های مختلفی پیش روی شما قرار می‌گیرند. هتل فولبرد چیست؟ هتل هافبورد چیست؟ این‌ها دو گروه از دسته‌بندی هتل‌ها هستند که اتفاقا مشتریان زیادی نیز دارند. در ادامه با ما همراه باشید تا به تفاوت‌های این دو گروه Full Board Hotel و Half Board Hotel بپردازیم.

هتل فولبرد چیست؟

هتل فولبرد چیست

در یک هتل Full board، شما می‌توانید با رزرو اتاق خود، هر یک از وعده‌های غذایی صبحانه، ناهار و شام را در سرویس خدمات هتل دریافت کرده و برای میل کردن رایگان این غذاها به رستوران هتل مراجعه کنید. اما در نظر داشته باشید که سرویس نوشیدنی رایگان در هتل، تعهدی حین رزرو وجود نخواهد داشت.

همینطور در خصوص میان وعده‌ها نیز همراه با رزرو هتل، سرویس رایگانی عرضه نمی‌شود. اتفاقا این فرصت خوبی است که از ماندن در هتل صرف نظر کرده و سری به شهر بزنید و زمانی برای کافه‌گردی داشته باشید.

با این حساب می‌توان گفت که با رزرو یک هتل فولبرد، تنها سه وعده صبحانه، ناهار و شام را به صورت رایگان در رستوران‌های هتل میل خواهید کرد. حال بسته به سطح و تراز هتلی که انتخاب کرده‌اید، تنوع غذایی رستوران‌های آن نیز قطعا متفاوت است.

به علاوه شما می‌توانید از استخر و سالن بازی کودکان هتل نیز به صورت رایگان در ساعات باز بودن آن‌ها، استفاده کنید. دقت داشته باشید که در این هتل‌ها، با شرایطی شبیه به هتل‌های Uall روبرو نیستیم که سرویس خدمات آن‌ها به صورت شبانه‌روزی بود. در واقع یک Full Board Hotel، می‌تواند با پرداخت هزینه‌ای بسیار کمتر، خدماتی شبیه به هتل‌های لوکس و آل (All Inclusive) به شما بدهد و چیزی نزدیک به آن را تداعی کند.

اگر چه تفاوت‌های قابل توجهی میان این هتل‌ها و هتل‌های یو آل Ultra All Inclusive و All وجود داشته و نمی‌توان آن‌ها را در یک سطح و تراز دانست. اما شما در یک هتل فول بورد، نیز کاملا فرصت آن را دارید که لحظات خوش و مفرحی را تجربه کنید.

هتل هافبورد چیست؟

هتل هافبورد

همان‌طور که انتظار داریم، در یک هتل هافبرد (Half Board Hotel)، سطح خدمات پایین‌تری ارائه شده و شما می‌توانید همراه با رزرو هتل، وعده صبحانه و یک وعده غذایی دیگر (ناهار یا شام) را به صورت رایگان در رستوران هتل میل کنید. به علاوه شبیه به چیزی که در خصوص هتل‌های فولبرد دیدیم، میان وعده‌ها و نوشیدنی‌ها نیز در فهرست خوراکی‌های رایگان این گروه از هتل‌ها قرار نمی‌گیرند.

البته این بدان معنا نیست که شما نمی‌توانید یک فنجان چای یا قهوه به عنوان عصرانه سفارش دهید؛ اما دقت داشته باشید که هزینه مربوط به آن در پایان با شما حساب خواهد شد و باید این هزینه را جداگانه از مبلغ رزرو هتل، پرداخت کنید.

با این حساب به نظر می‌رسد که هزینه رزرو یک half board hotel در مقایسه با هتل‌های فولبرد، کمتر بوده و اگر شما بخواهید مبلغ کمتری برای رزرو هتل بپردازید، به عنوان یک گزینه جایگزین مناسب به حساب خواهد آمد. این نوع هتل برای خانواده‌هایی که علاقه زیادی به وقت گذرانی در هتل نداشته و بیشتر آن را به چشم محلی برای استراحت نگاه می کنند، کاملا مناسب است.

تفاوت اتاق فولبرد و هافبورد

سرویس غذا در هتل هافبورد و فولبرد

در بالا دیدیم که هتل فولبرد چیست و هافبورد چه کاربردی دارد. جالب است بدانید که در بسیاری از هتل‌های لوکس، صرفا با یکی از ساختارهای بالا روبرو نبوده و شما این امکان را دارید که از میان سرویس‌ها و اتاق‌های مختلف آن، اتاق Full board hotel یا هافبورد با سطح خدمات خاص هر یک را انتخاب کنید.

در واقع ضمن آن که فرصت دارید تا از همان فضای هتل استفاده کنید، با در نظر گرفتن سطح بودجه و پرداخت خود، امکان برخورداری از هر یک این سرویس‌ها را خواهید داشت.

در بعضی شرایط حتی این صرفه جویی در هزینه‌ها نیست که باعث می‌شود بخواهید به طور مثال یک اتاق سه تخته هافبورد رزرو کنید. احتمالا شما مایل هستید که زمان بیشتری را برای رستوران‌گردی در شهر مقصد سفر خود اختصاص داده و غذا خوردن پی در پی در هتل، برایتان جذابیت زیادی ندارد.

در این صورت، بهتر است هزینه کمتری بابت رزرو هتل پرداخت کرده و این بودجه را به رستوران‌گردی در شهر اختصاص دهید. به خصوص زمانی که طول سفر شما بیشتر باشد، میل کردن پیوسته وعده‌های غذایی در رستوران هتل تکراری شده و قطعا علاقه‌مند خواهید بود که برخی از این وعده ها را بیرون از هتل و در رستوران های مختلف شهر میل کنید.

زمانی که هزینه آن را حین رزرو پرداخت کرده باشید، محاسبات اقتصادی شما کمی برهم خواهد ریخت. اما اگر از پیش رزرو یک half board hotel را انجام داده باشید، همیشه یک وعده غذایی شما، برای گردشگری غذا در شهر آزاد خواهد بود.

رزرو هتل‌های فولبرد و هافبورد

برای آن که بتوانید بهترین اتاق از میان این گزینه‌ها را در هتل‌های محبوب خود انتخاب کنید، سرویس رزرو آنلاین هتل اسنپ، بهترین راهنما برای شما خواهد بود. در این سرویس می‌توانید ضمن به دست آوردن اطلاعات کامل و دنبال کردن نظرات مشتریان قبلی، به راحتی و به سرعت، اتاق خود را در هتل مورد نظر برای موعد زمانی لازم رزرو کنید.

شما چه تجربه‌ای در این خصوص دارید؟ کدام یک از سطح خدمات هتل‌ها، مقرون به صرفه‌تر و جذاب‌تر است؟ نظرات و تجربیات خود را با ما در میان بگذارید. همینطور پیشنهاد می‌کنیم که این مطلب را برای دوستان و آشنایان خود ارسال کرده و آن‌ها را نیز با تفاوت‌های میان این دو سبک هتل آشنا کنید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *