افزایش موقت هزینه سفر در شرایط خاص

در شرایط خاص مثل بارندگی‌های ناگهانی و ترافیک‌های غیر عادی احتمال قبول سفر توسط کاربران راننده کاهش می‌یابد. در چنین شرایطی با قبول نشدنِ درخواست‌ها، بسیاری از کاربران در هوای نامساعد گرفتار می‌شوند. اسنپ با افزایش محدودِ هزینه سفرها در شرایط خاص، شانس قبول شدن درخواست‌ها را بالاتر می‌برد. با این کار ضمن متعادل‌سازی عرضه و تقاضای درخواست خودرو، رضایت کاربران راننده هم جلب شده، کاربر مسافر هم زودتر به مقصد می‌رسد.

در روزهایی که ترافیک شهری از حد عادی سنگین‌تر می‌شود، مدت زمان انجام هر سفر طولانی‌تر از حالتِ معمول شده گاهی به چند برابر افزایش می‌یابد. این موضوع باعث افزایش مصرف سوخت و استهلاک خودرو خواهد شد که هیچ راننده‌ای از آن استقبال نمی‌کند، به همین دلیل میزان درخواست‌های قبول شده توسط رانندگان کاهش می‌یابد.

برای جلوگیری از این موضوع در تمامی کشورهایی که سرویس‌های مشابه در آن فعالند از استراتژی قیمت‌گذاری در شرایط خاص استفاده می‌شود، حتی این رقم را تا بیش از ۷ برابر هم افزایش می‌یابد! این موضوع در مشاغل متفاوت هم وجود دارد.

اسنپ به صورت فصلی و مناسبتی تخفیف‌های متنوعی را ارائه می‌دهد. در حال حاضر در جشنواره پاییزی اسنپ تا ۲۲ درصد (به غیر از ساعات پیک از ساعت ۱۶ الی ۱۹) روی تمامی سفرها تخفیف داده شده است.

ما تمام تلاش خود را به کار گرفته‌ایم تا رضایت تمامی کاربران را جلب کنیم. نظرات و پیشنهاداتتان را با ما در میان بگذارید.

اشتراک گذاری پست