رزرو ساعتی هتل‌ها در ایران چگونه است؟

زمانی که وارد سایت‌های رزرو هتل می‌شوید، از شما در خصوص تعداد شب‌های اقامت سؤال می‌شود. در این میان، ممکن است شما به یک شب اقامت نیاز نداشته باشید و بخواهید تنها ساعاتی را در آنجا استراحت کنید.

این سؤال برای شما پیش می‌آید که رزرو ساعتی هتل‌ها چگونه است و چطور می‌توان آن‌ها را رزرو کرد. در این مطلب با ما همراه شوید تا ببینیم در ایران کدام هتل‌ها با رزرو ساعتی همراه بوده و چطور می‌توان برای چند ساعت یک هتل را برای اقامت در نظر گرفت.

رزرو ساعتی هتل‌ها چگونه است؟

پیشخوان هتل

پیش از هر چیزی لازم به توضیح است که برای رزرو چند ساعته هتل، احتمالا شما باید هتل‌های خاصی را انتخاب کنید که به مرکز مهمی نزدیک باشند. به طور مثال پیش از آن که ساعت پرواز شما به مقصد برسد؛ رزرو چند ساعته یک هتل نزدیک به فرودگاه، مناسب خواهد بود.

یا در شرایطی دیگر اگر قصد مراجعه به بیمارستانی خاص را داشته باشید، احتمالا رزرو ساعتی هتل‌ها نزدیک به آن، می‌تواند برای شما تا رسیدن زمان وقت بیمارستان، موضوعیت داشته باشد.

همین‌طور در هر شرایط دیگری که در نهایت مایل به اقامت چند ساعتی در یک شهر دیگر جز شهر محل زندگی خود باشید، رزرو کردن یک هتل، متل یا هر اقامتگاهی، برای چند ساعت را دنبال خواهید کرد.

در ایران تنها برخی از هتل‌ها، امکان رزرو چند ساعته هتل را دارند و این قابلیت برای تمام اقامتگاه‌ها برقرار نیست.

برای آن که بتوانید بهترین هتل با این شرایط را برای بازه زمانی مورد نظر خود انتخاب کنید، در سرویس رزرو هتل اسنپ، امکان انتخاب “اقامت چند ساعته” وجود داشته و به این شکل می‌توانید هتل‌هایی که چنین امکانی را در محدوده مورد نظر شما ارائه می‌دهند، شناسایی کنید.

هزینه رزرو چند ساعته هتل چقدر است؟

هزینه رزرو ساعتی هتل‌ها یکپارچه و یکسان نیست و درست مانند هزینه رزرو معمولی هتل‌ها که از قیمت‌های مختلفی برخوردار است؛ رزرو ساعتی نیز با نرخ‌های مختلفی همراه است. البته، قطعا هزینه هتل‌ها با رزرو ساعتی، با هزینه یک روز اقامت کامل متفاوت، خواهد بود.

قوانین و چهارچوب‌های هتل‌ها با رزرو ساعتی

اتاق هتل

قطعا یک سری قواعد داخلی در خصوص هتل‌های مختلفی که رزرو ساعتی دارند، وجود داشته که باید نسبت به آن‌ها اطلاعات مناسبی داشته باشید.

در نظر داشته باشید که برای رزرو چند ساعته نیز شما با بازه‌های تعریف شده‌ای روبرو هستید. به طور مثال برخی از هتل‌ها اقامت‌های ۵ ساعته، ۶ ساعته و ۸ ساعته را ارائه می‌کنند. با این حساب اگر شما مایل به اقامت ۲ ساعته در چنین هتلی باشید، باید هزینه اقامت ۵ ساعته را پرداخت کنید.

به همین ترتیب درصورتی‌که اقامت شما بیش از زمان تعریف شده به طول بینجامد؛ لازم خواهد بود که هزینه بیشتری پرداخت کنید و قیمت اقامت یک روز کامل در صورت‌حساب شما آورده می‌شود.

به‌علاوه لازم به ذکر است که رزرو ساعتی هتل‌ها، تنها برای اقامت در ساعات روز در نظر گرفته شده است و درصورتی‌که بخواهید برای ساعات خواب شب، به‌صورت کوتاه‌مدت رزرو هتل داشته باشید، لازم خواهد بود که حداقل یک شبانه‌روز کامل، رزرو هتل را انجام دهید.

در نهایت به این نکته توجه داشته باشید که این امکان وجود ندارد که شما برای چند روز، روزی چند ساعت یک هتل را به‌صورت ساعتی رزرو کنید.

به طور مثال برای روز‌های شنبه، یکشنبه و دوشنبه، امکان رزرو ساعتی یک هتل از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۷ عصر وجود ندارد و در این صورت؛ لازم است که رزرو کامل را برای این ۳ روز، به انجام برسانید.

در عوض شما می‌توانید برای هر یک از روز‌های شنبه تا دوشنبه؛ به‌صورت مجزا، رزرو ساعتی هتل داشته باشید.

کدام هتل‌ها در ایران رزرو ساعتی دارند؟

از جمله هتل‌هایی که در کشور ما رزرو ساعتی را برای مسافران ارائه می‌دهند؛ می‌توان به هتل آزادی تهران، هتل اوین پایتخت، هتل پارسیان کوثر، هتل پارسیان انقلاب تهران، هتل پارسیان شهرکرد، هتل هما یک شهر مقدس مشهد، هتل پارس اهواز، هتل پارس کرمان و … اشاره کرد.

برای مشاهده لیست کامل هتل‌ها با رزرو ساعتی در ایران، به سرویس رزرو آنلاین هتل اسنپ مراجعه کرده و به‌راحتی هتل‌های مختلف در شهر‌های گوناگون را با این امکان دنبال کنید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *