یک قدم برای صاحبان عصای سفید

نسخه iOS اپلیکیشن اسنپ برای استفاده افراد نابینا و کم‌بینا بهینه‌سازی شده است؛ نابینایان عزیز برای استفاده از این نسخه بهینه‌سازی شده باید اپلیکیشن اسنپ خود را به‌روزرسانی کنند. نسخه جدید iOS را از اینجا دریافت کنید.

تکنولوژی در خدمت تمام افراد جامعه

دسترسی یکسان تمام افراد جامعه به امکانات شهری، یکی از اصلی‌ترین موارد برای رسیدن به جامعه‌ای ایده‌آل است. در حالی که این روزها شاهد تاثیر هر چه بیشتر تکنولوژی بر زندگی مردم هستیم، مسئله توجه به نیازهای افراد ناتوان، کم‌توان و توان‌یاب هنوز در کشور ما بحث تازه‌ای محسوب می‌شود. بارها از پیاده‌روهایی عبور کردیم که امکانات لازم را برای تردد افراد نابینا با عصای سفید نداشتند و یا با ایستگاه‌های مترویی مواجه شدیم که فاقد پله برقی برای سهولت رفت‌وآمد ویلچرنشینان بودند. در برخورد با این موارد هر بار از خودمان می‌پرسیم که آیا حق زندگی برای همه افراد جامعه به طور مساوی در نظر گرفته شده است و افراد معلول و توان‌یاب در مسیر رشد کیفی زندگی شهری چه سهمی دارند.

بهینه سازی اپلیکیشن اسنپ برای نابینایان

با این حال به لطف تکنولوژی، مواردی به وجود آمده است که تمام افراد یک جامعه بتوانند از امکانات زندگی مدرن بهره ببرند و زندگی‌شان را به قبل و بعد از ورود یک تکنولوژی تقسیم کنند. هوشمندسازی سیستم حمل‌ونقل درون‌شهری یکی از این موارد است. به طور مثال افراد نابینا به سادگی می‌توانند با امکاناتی که فناوری در اختیار آنها قرار داده از اپلیکیشن‌های مخصوص حمل‌ونقل استفاده کنند و با اعتماد به نفس بیشتری به امور روزانه‌شان در خارج از منزل بپردازند. در همین راستا قابلیت درخواست خودرو را در اپلیکیشن اسنپ به شکل بهینه‌تری برای افراد نابینا یا دارای اختلال‌های بینایی فراهم کرده‌ایم.

این قابلیت پیش از این هم فراهم بوده است، اما تیم فنی اسنپ تلاش کرده در تازه‌ترین نسخه ارائه شده آن را بهینه‌سازی کند و نسخه کامل‌تری را در اختیار جامعه نابینایان قرار دهد. در این نسخه ترتیب خوانش بخش‌های مختلف اپلیکیشن بهبود یافته است. علاوه بر این امکان انتخاب مبدا و مقصد، نوع سرویس و همچنین درخواست سفر (از طریق Voice Over) تسهیل شده است.

اشتراک گذاری: