آنچه درباره نقشه اسنپ باید بدانید

زندگی شهری به‌قدری ما را درگیر خود کرده است که برای حفظ هر ثانیه آن باید روزانه بجنگیم، به همین دلیل است که می‌خواهیم هر‌چه سریع‌تر به مقصد و مقصودمان برسیم. در این فضا انجام دادن سریع‌تر هر کاری یک نعمت بزرگ است و حمل‌و‌نقل که بخش مهمی از زندگی روزمره ماست تا حدود زیادی می‌تواند با استفاده از تکنولوژی‌های روز تغییر کند. با آمدن گوشی‌های هوشمند و قابلیت تشخیص موقعیت جغرافیایی در نقشه و اعلام بهترین مسیر با توجه به ترافیک و بعد مسافت، گام بزرگی در جهت کاهش زمان سفرهای بین‌شهری برداشته شد و اپلیکیشن اسنپ نیز با استفاده از این قابلیت توانست سرعت جابه‌جایی‌ در شهر را افزایش دهد.

با اسنپ گم‌شدنی در کار نیست

اوایل که اسنپ وارد بازار شده بود پیوند نقشه‌های آنلاین با زندگی روزمره ما چندان مستحکم نبود، کمتر کسی از قابلیت ارسال موقعیت فیزیکی استفاده می‌کرد و هنوز هم استفاده از نقشه‌های آنلاین برای مسیریابی چندان رایج نبود. اما با ورود اسنپ توجه همه به نقشه‌های آنلاین جلب شد. دیگر نیازی به استفاده از آن نقشه‌های فیزیکی که اندازه‌شان دو‌برابر روزنامه بود و به زور پشت فرمان می‌شد آنها را باز کرد، وجود نداشت. کاربر راننده و مسافر به راحتی می‌توانستند با استفاده از موقعیت جغرافیایی همدیگر را پیداکنند و از مسیر هم مطلع شوند. گرچه ایراداتی در نقشه وجود داشت اما همراه با رشد اسنپ این بخش نیز تحولات بسیاری را پشت سر گذاشت.

ردپای نقشه؛ از قیمت‌دهی تا پیشنهاد سفر

زمانی بود که از نقشه شرکت‌های دیگری استفاده می‌کردیم اما امروز با افتخار اعلام می‌کنیم که نه تنها نقشه اسنپ بلکه سرویس‌های مبتنی بر نقشه هم بومی است. اگر بخواهیم در مورد سرویس‌های مبتنی بر نقشه اسنپ توضیح دهیم باید ابتدا اشاره کنیم که نقشه به دو بخش داده و سرویس‌ها تقسیم می‌شود که البته تمامی سرویس‌ها مبتنی بر داده هستند. سرویس جست‌و‌جو، تعیین فاصله بهینه بین مبدا و مقصد و تبدیل طول و عرض جغرافیایی به یک آدرس متنی از سرویس‌های نقشه اسنپ است. حتما می‌دانید که فاصله بهینه بین مبدا و مقصد در قیمت‌دهی موثر است و این سرویسی است که توسط نقشه فراهم می‌شود. همچنین موقعیت جغرافیایی کاربران راننده در پیشنهاددهی سفرهایشان موثر است و این سرویس هم توسط نقشه ارائه می‌شود.

آپدیت را دست‌کم نگیرید!

حالا تیم نقشه اسنپ به جایی رسیده است که می‌تواند ادعا کند در زمینه نقشه و سرویس‌های مبتنی بر آن پیشروست. با این حال برخی مشکلات در نقشه وجود دارد که به نظر می‌رسد مربوط به نقشه است در حالیکه علت اصلی آن مشکلات مربوط به کندی اینترنت و دلایل فنی است. خبر خوش این است که بسیاری از این دلایل فنی با آپدیت کردن اپلیکیشن برطرف می‌شود بنابراین از شما می‌خواهیم برای استفاده راحت‌تر و رفع بسیاری از مشکلات حتما اپلیکیشن اسنپ خود را به‌روز کنید تا بتوانیم بهتر خدمت‌رسانی کنیم.

با اسنپ ترافیک را دور بزنید

تیم نقشه اسنپ اما برنامه‌های هیجان‌انگیزی برای آینده دارد که امکان ارسال بازخورد برای اصلاح نقشه و پروژه مسیریابی اسنپ دو مورد از آنهاست. به زبان دیگر در آینده‌ای نه چندان دور شما برای رسیدن به مقصدتان دیگر نیاز ندارید که از مسیریاب استفاده کنید و اسنپ راه را به شما نشان خواهد داد.

اشتراک گذاری: